Pivovarská čtvrtka přilákala neskutečných 3 546 výletníků

23/5/2023

Pivovarská čtvrtka přilákala neskutečných 3 546 výletníků

Třetí květnovou sobotu se rozhodlo projít Jeseníky 3 546 výletníků z toho 527 dětí a 247 seniorů nad 70 let. Letošní 23. ročník Pivovarské čtvrtky byl zakončen s Ryzím pivem z hor a pohodovou hudbou v areálu pivovaru Holba, kde nakonec přišlo více než 4 000 lidí, vypilo se více než 16 000 půllitrů a o zážitky a zábavu nebyla nouze.

Pivovarská čtvrtka je ojedinělou turistickou akcí, kterou pravidelně pořádá pivovar Holba. Trasu na Pivovarské čtvrtce si výletníci mohou zvolit podle náročnosti, místa startu nebo podle toho, co konkrétně chtějí vidět. Letos bylo na výběr 6 tras v délce 10 až 22 km a start byl v Hanušovicích, Šumperku, Králíkách nebo Velkých Losinách. Pochod byl tradičně zakončen na nádvoří pivovaru, kde každý účastník dostal občerstvení, a dospělí turisti získali dárek v podobě malované pivní sklenice z limitované série. Motivy na sklenicích na sebe navazují, takže pravidelní „čtvrtkaři“ se můžou těšit na kompletní edici. Jako vždy byla na nádvoří pivovaru připravena dobře vychlazená Holba, hudba a zájemci si mohli užít prohlídku provozu pivovaru Holba s průvodcem.

„Jsme rádi, že Pivovarská čtvrtka láká čím dál víc lidí, kteří rádi poznávají krásy Jeseníků,“ říká Lenka Kadlecová, brand manager pivovaru HOLBA a dodává: „Jeseníky jsou překrásné hory a my jsme hrdí, že naše pivo už bezmála 150 let vaříme právě tady, obklopeni nekonečnými lesy, loukami a horskými potoky. I proto se naše pivo právem nazývá Ryzí pivo z hor.“

Vítejte

Pro vstup na stránky
musíte být starší 18 let.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.