Letos jsme vysadili v Jeseníkách 300 stromů

8/11/2022

Letos jsme vysadili v Jeseníkách 300 stromů

Projekt Holba Jeseníkům jsme odstartovali v roce 2005 a každý rok sázíme ve spolupráci s Lesy ČR další a další mladé stromky.

Letošní volba padla na porosty v blízkosti lokality Bílý sloup poblíž Vřesové studánky na Jesenicku, kde bylo našimi zaměstnanci v nadmořské výšce přesahující 1100 m n.m. vysazeno dalších 300 mladých stromků. Jedná se o sazenice buku lesního, které za rok poporostou pouze o několik centimetrů, ale odolají náročným podmínkám horského prostředí. 

Stromy sází zaměstnanci HOLBY

Zaměstnanci Pivovaru HOLBA berou ochranu a obnovu jesenické přírody velmi vážně. „K místní přírodě máme vřelý vztah nejen kvůli lokálním surovinám, které našemu pivu propůjčují jedinečný charakter, ale také proto, že na vlastní oči sledujeme, jak tisíce stromů, které jsme s Holbou za ta léta vlastnoručně vysázeli, mění ráz naší krajiny k lepšímu,“ říká Ondřej Hnila, manažer marketingu Pivovaru Holba. 

Výsadba se uskutečňuje na Lesní správě Loučná nad Desnou

Od roku 2005, kdy projekt ve spolupráci s Lesní správou Loučná nad Desnou začal, se počet vysazených stromků již přesáhl více než 8000 kusů. Výsadba v horské oblasti není jednoduchá, kromě odhodlání vyžaduje navíc i fyzickou sílu a zručnost. Veškerá činnost je díky vyšším polohám a hůře dostupnému terénu totiž realizována pouze ručně. Zaměstnanci Pivovaru Holba se tak vydávají v doprovodu zaměstnanců Lesů ČR zalesňovat speciálními sekeromotykami vhodnými k proseknutí drnu, který je v některých lokalitách mimořádně silný. 

Pivovar HOLBA se aktivně věnuje i dalším ekologicky prospěšným aktivitám, ať už se jedná o revitalizaci rybníků, která se stala důležitou součástí místního ekosystému nebo o modernizaci vlastních zařízení, např. čističky odpadních vod.

Vítejte

Pro vstup na stránky
musíte být starší 18 let.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.