Čtyřsedačkovou lanovku na Bukovou horu testovaly sudy s pivem Holba

30/11/2023

Čtyřsedačkovou lanovku na Bukovou horu testovaly sudy s pivem Holba

Zátěžový test brzdného systému s maximální zátěží a za pomoci 396 pivních sudů Holba má za sebou Horský resort Buková hora – Červená Voda. Cílem testu brzd, který proběhl bez sebemenších problémů, bylo garantovat návštěvníkům 100% bezpečí v nadcházející sezóně.

Netradiční zátěž na test brzdového systému s maximální zátěží letos zvolil Horský resort Buková hora – Červená Voda. Byly jim pivní sudy Holba Šerák a důvod byl jednoduchý. Sudy umožňují ideální rozložení váhy, a navíc se s nimi dobře manipuluje. Každý z nich vážil 63 kg, což je optimální váha jednoho člověka na lanovce.

„Na Bukové hoře se brzdný systém s maximální zátěží testoval s našimi sudy poprvé. Areál nás jako partnera oslovil a my jsme souhlasili. Po přípravách jsme den předem naložili plný návěs, tedy 396 sudů našeho Šeráku, abychom mohli být brzy ráno na místě. Jelikož nám počasí moc nepřálo, museli jsme naše plány operativně změnit a k přepravě sudů využít traktor s paletovými vidlemi pro přiblížení sudů z parkoviště k lanovce. Tam je obsluha lanovky z Bukovky ručně „usazovala“ na jednotlivé sedačky.,“ říká Ondřej Hnila, brand manager pivovaru Holba a dodává: „Byla radost se dívat, jak se naše Ryzí pivo z hor vozí na čtyřsedačkové lanovce horskou krajinou a trochu jsme jim ty výhledy, i přes nepříznivé počasí, záviděli.“

Na každou sedačku bylo umístěno 5 sudů piva Holba a následně obsluha lanovky simulovala zátěžové brzdné zkoušky. „Testy probíhaly ve třech fázích. První proběhl s maximální zátěží, pak s 25% a nakonec bez zátěže. I díky pomoci od Holby můžeme říct, že naše čtyřsedačková lanovka je na zimní sezónu ve 100% formě a návštěvníci se mohou těšit na skvělé lyžařské zázemí,“ říká Marek Toman, náčelník lanové dráhy v Horském resortu Buková hora – Červená Voda.

Čtyřsedačková lanovka na Bukovou horu je nejrychlejší a nejdelší (1688 m) v Česku. Převeze 2 000 osob za hodinu, jízda trvá 5,6 minut a celkový počet sedaček je 99. Této lanovky se nemusejí obávat děti ani senioři. Díky odpojitelnému systému je nastupování i vystupování naprosto bezpečné a pohodlné.

Vítejte

Pro vstup na stránky
musíte být starší 18 let.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.